Start bouw 25 duurzame MorgenWonen-woningen in Rijssen
16 maart 2026 — Nieuws
Start bouw 25 duurzame MorgenWonen-woningen in Rijssen
In Rijssen is de bouw gestart van 25 duurzame woningen in het project Het Opbroek. De woningen worden gerealiseerd door Wessels Rijssen volgens het MorgenWonen-concept, beide onderdeel van VolkerWessels. Tijdens een feestelijk moment op donderdag 12 maart vierden toekomstige bewoners, projectpartners en betrokkenen samen de start van de bouw. Wethouder Erik Wessels van de gemeente Rijssen-Holten gaf het symbolische startsein voor de bouw door samen een kap op een van de woningen te hijsen.
Wethouder Erik Wessels:
“Voor sommige bewoners is dit hun eerste woning en voor anderen een volgende stap. Met de start van deze bouw begint ook een nieuwe buurt waar straks wordt gewandeld, gelachen, geholpen en geleefd. Zo bouwen we samen aan een gemeenschap en aan de toekomst van Rijssen.”
Volgens Martin Flint, directeur van MorgenWonen, is het bijzonder dat er nu ook in Rijssen zelf volgens het concept wordt gebouwd.
“MorgenWonen is ruim twaalf jaar geleden in Rijssen ontstaan. Inmiddels wonen meer dan 4.000 gezinnen in een MorgenWonen-woning verspreid over heel Nederland. Juist daarom is het bijzonder dat we nu ook hier, in de plaats waar het concept ooit begon, woningen realiseren. Het is mooi dat we dit moment vandaag samen met de toekomstige bewoners kunnen vieren, want uiteindelijk gaat het om hen: dat zij hier straks met veel plezier wonen.”
Het Opbroek
Het Opbroek bestaat uit een mix van twee-onder-een-kapwoningen, levensloopbestendige woningen, hoekwoningen en tussenwoningen. De kavels variëren van circa 105 tot 310 m².
De hoekwoningen en twee-onder-een-kapwoningen beschikken over een gemetselde berging die direct aan de woning grenst. Aan de voorzijde van de woningen wordt een beukenhaag geplaatst. De achtertuinen worden omheind met een gaashekwerk met hedera (klimop), dat uitgroeit tot een groene erfafscheiding.
De woningen worden gerealiseerd in de nieuwe wijk Opbroek-Oost in Rijssen. Deze locatie combineert een rustige woonomgeving met voorzieningen en natuur in de directe omgeving. Op loopafstand liggen onder meer landgoed De Oosterhof en het Parkgebouw. Ook natuurgebied Het Hollands Schwarzwald ligt op korte fietsafstand.
Duurzaam wonen met MorgenWonen
De woningen worden gebouwd volgens het MorgenWonen-concept. De verschillende onderdelen van de woningen worden in de fabrieken van VolkerWessels geproduceerd en op locatie geassembleerd. Deze industriële manier van bouwen zorgt voor een efficiënt bouwproces, constante kwaliteit en minder impact op de omgeving.
De woningen zijn zeer energiezuinig, vrijwel allemaal energieneutraal en worden gebouwd met duurzame materialen en hoogwaardige installaties, waaronder triple glas. Dit zorgt voor een comfortabele en toekomstbestendige woning.
De oplevering van de eerste woningen wordt verwacht in 2026. Het project wordt gerealiseerd door Wessels Rijssen volgens het MorgenWonen-concept. Beide bedrijven maken onderdeel uit van VolkerWessels.
Onderdeel van bredere ontwikkeling
Het project Het Opbroek maakt onderdeel uit van de verdere ontwikkeling van de wijk Opbroek-Oost in Rijssen. In deze wijk worden de komende jaren verschillende woningtypen gerealiseerd, met ruimte voor onder meer starters, gezinnen, senioren en mensen met een zorgvraag. Daarmee wordt gewerkt aan een gevarieerde en toekomstbestendige woonwijk voor verschillende doelgroepen.
Heeft u vragen of wilt u meer informatie? Neem dan gerust contact met ons op!



